טכנולוגיות אוטומציה לניהול תהליכים עסקיים – iBPMS

טכנולוגיות אוטומציה לניהול תהליכים עסקיים – iBPMS
טכנולוגייות BPM / Workflow / Rule הנקראות BPMS או לאחרונה, iBMPS  (Intelligent Business Management Software ), משמשות לניהול תהליכים עסקיים, תהליכי זרימה וכללים עסקיים. BPM, כשלעצמו, הוא תחום המשמש ארגונים לזיהוי, תיעוד ושיפור התהליכים העסקיים שלהם כאשר המגמה בשנים האחרונות בפיתוח פתרונות שמבוססים על הנגשת החוקים והלוגיקה בטכנולוגיה זו גם לצוותים שאינם מתכנתים. אלו הן טכנולוגיות לאוטומציה של תהליכים עסקיים מרכזיים וכללים עסקיים. ההגיון לאוטומציה של תהליכים נובע מהצורך של ארגונים לקבל כלים שיאפשרו להם לשנות כללים ולשנות את ההיגיון העסקי מהר יותר, ובאמינות רבה יותר. פלטפורמת BPMS ההחלטות מציעה כלים גרפיים ללא קוד, מבוססי דפדפן ליצירת טפסים, זרימות, כללים ולוחות מחוונים. טכנולוגיות אלה משמשות גם ככלים לקבלת החלטות ומיושמות כבסיס ליישומים מסחריים מרובים בארגוני רפואה, פיננסים, ביטוח, לוגיסטיקה ותפעול,  ביטוח ועוד.


מנוע לכללים עסקיים כללי העסקים מוגדרים ונבדקים באמצעות עיצובים חזותיים מלאים בממשק המתאים. עיצובים אלה מאפשרים למשתמשים לראות, להבין ולערוך את הכללים העסקיים מבלי לכתוב קוד כלשהו. ניתן להגדיר כללים עסקיים במספר פורמטים שונים הכוללים: טבלאות, הצהרות, עצים ומטריצות. ניתן למנף כללים בתהליכי עבודה, מיישומים אחרים המשתמשים בממשקי I AP ולהריץ על נתוני קובץ אצווה / שטוח.

 

אוטומציה של תהליכי זרימהביצוע אוטומציה של תהליכי זרימת עבודה באמצעות מערך משולב של כלים גרפיים המאפשרים יצירת זרימות עבודה, טפסים פעילים, שילובי מערכות, מרכזי שליטה ודוחות ללא כתיבת קוד. עיצובים אלו נבנים ונבדקים באמצעות כלים לעיצוב ויזואלי, גרור ושחרר - ללא קוד - ללא קוד. אפליקציות שהתקבלו בנויות בשבריר מהזמן של שיטות אחרות - וקל יותר להתפתח בהן הדרישות העסקיות משתנות.שלביםהגדרהלפני שניתן ליצור אוטומציה של תהליך זרימת עבודה, יש לתעד תהליכים המחייבים תכנון ושיתוף פעולה וכן כלים להמחשת מראה התהליכים. ניתן ליצור מודלים של תהליכים עסקיים בתוך התוכנות המתאימות במגוון דרכים ואז לבדוק אותם על ידי בעלי העניין כדי להבטיח תיאור מדויק של התהליך. ניתן לפרסם דגמי תהליכים במגוון דרכים או לייצא לפורמטים שונים. חלק מהמודלים לתהליכים כוללים גם מצבי הדמיה לבדיקת תרחישי תהליכים שונים.

אוטומציהההיבט העיקרי באוטומציה של התהליכים הוא הורדת חלק גדול מהעבודה הרלוונטית הכרוכה בפונקציות היומיומיות של העובדים למערכת שתוכנתה לפי כללים עסקיים ומפעילים אוטומטיים עם אינטראקציה מינימאלית בזכות מנוע זרימת עבודה. בניית אוטומציה זו כוללת הרכבת משימות או פעולות ומנגנוני קלט (למשל טפסים או כניסות מערכת) כדי לחקות את התנהגותו של תהליך עסקי.

 

ניתוחכלי ה- iBPMS מספקים רמות דיווח שונות או משתלבים בכלי הדיווח כדי לספק ניתוחים לגבי ביצועיתהליכים. הדוחות קשורים ל- KPIs (מחווני ביצועים המשמשים כמדדים קריטיים, להתקדמות לקראת תוצאה מיועדת) ומספקים נתונים על ביצועי פעולות, תהליכים, חברי תהליכים פרטיים וכו '.

 

KPIs ומדדים לתהליכים עסקייםכמו כל מאמץ עסקי, מדידה עם BPM היא קריטית. הדבר החשוב ביותר שיש להימנע ממנו כאשר מחליטים מה למדוד הוא נקיטת גישה לא מוגדרת המקטלגת רשימת משאלות של KPIs ממנהלי מחלקות, מכיוון שגישה זו עשויה לגרום ליותר מדי זמן של KPIs לניהול, KPIs המספקים ערך עסקי מספיק, KPIs שאינם מיושרים עם יעדים עסקיים ברמה גבוהה ו- KPIs שהם למעשה למטרות חוצות.

 

מדדי תהליכים עסקיים שימוש במדדי SMART למדידת ביצועי תהליכיםהרעיון  של מדדי SMART חל על מדידת הביצועים של מאמצי שיפור התהליכים.

 

ספציפי: הערכים צריכים להיות ספציפיים וקשורים ליעדים העסקיים.מדידה: הערכים צריכים להיות בעלי משמעות ומדידה. יש ללכוד את רכיבי הנתונים הבסיסיים בצורה מדויקת ומוחלטת ועל החישוב להיות נכון.

בר השגה: ערכי היעד עבור הערך שלך חייבים להיות ברת מימוש. האם לאנשים הנכונים יש את היכולת והסמכות להניע את הערך לכיוון ערך היעד?

רלוונטי: הערכים צריכים להיות מציאותיים, רלוונטיים ומכוונים לתוצאות. האם ישנן פעולות מזוהות שיכולות להניע את הערך לכיוון ערך היעד שלה?

גבול זמן: הערכים צריכים להיות מתוזמנים, במיוחד אם הם מובילים מדדי אינדיקטור. האם ניתן ליצור דוחות, או לעדכן לוחות מחוונים בזמן כדי לאפשר התערבויות מתאימות להניע את הערך לעבר מטרתו?


חברת WIZARDS חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת DECISIONS האמריקאית

חברת WIZARDS חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת DECISIONS האמריקאית, הסכם שבמסגרתו תשווק ותטמיע ויזארדס אצל לקוחותיה בישראל ובעולם את טכנולוגיות DECISIONS.

DECISIONS הינה ספקית מובילה של טכנולוגיית BPM / Workflow / Rule מוירג'יניה, ארה"ב. DECISIONS הוקמה בשנת 2010 על מנת לאפשר לארגונים וחברות שינויי כללים והיגיון העסקי מהר יותר, ובאמינות רבה יותר. מייסד החברה, קרל יואיט, הקים שתי חברות תוכנה מצליחות נוספות, והוא השיק את DECISIONS עם צוות ליבה שנמצא יחד למעלה מעשור.

טכנולוגיות DECISIONS מוטמעות ישירות על ידי חברות כמעט בכל היבשות, החל מחברות קטנות,  בינוניות ואינטרפרייז שחלקן מופיעות ב- Fortune 500. החברה מסייעת בפעולות פיתוח, שירות ותמיכה כולל עובדים מטעמה באירופה ובאסיה והיא מספקת כיסוי 24 × 7 לתמיכה בפיתוח וייצור.

מאמרים נוספים