VMware Horizon 8   - שיפורים וחידושים

לאחרונה  (6 אוגוסט 2020), פרסמה  חברת VMware עדכונים חדשים לטכנולוגיית הדגל של הווירטואליזציה למערכות קצה שלה (VDI),  ה- Horizon 8. העדכון האחרון מגיע עם תמיכה בעננים רבים יותר, Instant Clones Smart Provisioning, שיתוף פעולה משופר ואבטחה טובה יותר. במאמר זה נציין חלק מהשיפורים.

לפני שנתאר חלק מהשיפורים שנעשו, נציין כי בהשוואה בין Horizon 8 (2006)  ל- Horizon 7,  נבחין בכמה תכונות שהוצאו משימוש, כגון Linked Clones Composer וב-Persistent disks . תכונות אלה עדיין קיימות, אך אמורים להסיר אותן בגרסה עתידית. תכונות נוספות שהוסרו, כמו תמיכה בגרסאות ישנות יותר של Windows, שרת JMP,  Persona Management, FLEX, Thin Print ושרת Security, כולם הוחלפו בפונקציונליות חדשה יותר. בנוסף, שימו לב, ה- Instant Clone  זמין כעת בכל סוגי הרישיונות.

 

אז מה חדש?אפשרויות פריסה היברידית ורב-ענן - לקוחות יכולים למנף את הענן או העננים שבחרו בכדי לספק חסכון עם יכולות VDI ויישומים על תשתית מנוהלת, תוך שינוי קנה מידה והקצאת עומסי עבודה בפלטפורמה העשירה. תמיכה זמינה כעת ב- VMware Horizon ב- Google Cloud VMware Engine ו- VMware Horizon ב- VMware Cloud וב- EMC של Dell. תמיכה ב- VMware Horizon ב- Azure VMware Solution (AVS) צפויה להיות זמינה בזמינות הכללית של שירות זה. כל אחד משירותי ה- VM Verified Cloud הללו בנוי על VMware Cloud Foundation ומאפשר ללקוחות VMware Horizon למנף עוד יותר את המומחיות וההשקעות שלהם ב- VMware.

שדרוגים מקבילים של שרתי Connection – Pods  Horizon העובדים יחד מאפשרים קנה מידה והתרחבות גדולה יותר מחוץ לתשתית. לעיתים קרובות תהליך השדרוג מתרחש בזה אחר זה.  מהדורה זו מביאה אפשרות לשדרוג של עד שלושה פודים במקביל. דבר זה מתבקש עבור שדרוג תשתית גדול.

תמיכה ב-CRBC 2.0   מטמון מבוסס קריאה בתוכן.CRBC  משתמש בזיכרון RAM בכל מארח כדי לשמור במטמון גושי נתונים נפוצים ובכדי למנוע Boot Storms או להקטין את מספר ה- IOP . בגירסה הקודמת של CRBC 1.0 היה זיכרון מטמון של 2 ג'יגה-בייט בלבד, כאשר המהדורה החדשה של CBRC 2.0 מאפשרת להשתמש בזיכרון RAM עד 32 ג'יגה-בתים.

חוויה מאוחדת Communication and Collaboration - עם הביקוש הגובר לכלי collaboration עבור משתמשי הקצה, VMware Horizon מציעה כעת חוויה משופרת לווידאו ושמע של  Microsoft Teams  בנוסף ל- Zoom ו- Cisco WebEx .

יכולות Cloning מידיות חדשות - provisioning מיידי של clone. זה עוזר ל- IT לספק שכפולים ישירות מבלי לדרוש Parent VM, לפנות משאבי זיכרון גדולים יותר, להגדיל שולחנות עבודה לכל שרת פיזי מארח ולהפחית את עלויות ה- VDI ואת עלויות היישומים שפורסמו. חידושים נוספים ל- Clone מיידי כוללים הרחבת Pool דינמית ו- DRS אלסטי כדי להגדיל במהירות את הביקוש בעננים ציבוריים ופרטיים המארחים את VMware Horizon , למשל עם VMware Cloud ב- AWS,  על מנת  לענות על צרכים דחופים לתמיכה בכוח העבודה.

אפליקציות מבוססות לינוקס: כעת ניתן לפרסם יישומי לינוקס ישירות משרת לינוקס בפלטפורמת ה-VMware Horizon  מה שמסייע בהפחתת עלויות הקשורות לרישיונות מפלטפורמות אחרות של מערכת ההפעלה.

גישה ל- HTML כברירת מחדל - ב- Horizon 7 ובמהדורות קודמות, היה צורך להתקין את הגישה (ל- HTML  באמצעות רכיב נפרד) ולהפעיל אותה. ל- Horizon 8 יש גישת HTML פעיל עבור כל Pool של שולחנות העבודה וחוות RDSH כברירת מחדל, כך שאין צורך בתצורה נוספת.

Watermark - יש את האפשרות להגדיר Watermark להגנת בעלות ואותנטיות. הרכיב מופעל באמצעות GPO וניתן להגדיר טקסט כולל משתנים, יש אפשרות תמונה, פריסה, סיבוב, אטימות או שוליים, לא נתמך ב- RDP . 

 REST API   - ניתן להשתמש ב- REST API של Horizon Server למטרות אוטומציה, ניטור ודיווחים בסביבת VMware Horizon. עם המהדורה הזו של Horizon נוספו נקודות API חדשות רבות. הסגנון האדריכלי של ,REST ​​ נותן לסקריפטים ולמפתחים עקביות הכרחית בעת יצירת וניהול אוטומציה של סביבת Horizon.

ממשקי API שלVMware Horizon REST  ממשקי API של New Restful מסייעים לאוטומציה של יכולות עשירות הזמינות ב-VMware Horizon 8  כולל ניטור וניהול משתמשים ומכונות. ה- IT יכול לקיים בקלות אינטראקציה עם VMware Horizon 8 לצורך גמישות נוספת, הפצה וגישה למידע ומודרניזציה מהירה של שירותים.

Horizon 8 מבוסס על פרוטוקול Blast Extreme שהוצג ב-  Horizon 7. פרוטוקול זה משתמש בEndpoint  במטרה להוריד את פענוח H.264 ו- HEVC  ולכן ה- GPU של נקודת הקצה עושה את כל העבודה כדי להבטיח חווית משתמש נהדרת.

לגירסה האחרונה Horizon 8 תמיכת וידאו באיכות גבוהה, עומסי עבודה גרפיים בתלת ממד, רכיבי codec ו- GPU חדשים של HEVC H.265,  וכן יש תמיכה במסכי  4K ו- 8K וזה יתרון עבור מעצבי גרפיקה. ניתן גם  לחבר עד שני צגי 8K.

ל- Horizon 8 ישנה אפשרות לבחור באופן אוטומטי את יצירת סוג שולחנות העבודה, תלוי אם ב- Cluster יש צפיפות גבוהה או נמוכה של מחשבים וירטואליים לכל מארח. אם ל-Cluster  יש צפיפות נמוכה של VMs, אז Horizon  יוצר Clones מההעתקים ( ללא Parent VM ) של ה- Template והעתק זהים, אך אין  Parent VMשלוקח הרבה מקום וזיכרון. ב-Cluster  אשר נמצא בצפיפות גבוהה ניתן ליצור Clones מסורתיים עם Parent VM’s. הכל נעשה באופן אוטומטי על ידי Horizon 8.

ל- Horizon 8 יש אבטחה מובנית מאחר ונתונים ואפליקציות נמצאים בDatacenter  ולא במכשירי הקצה. VMware משפרת את זה באמצעות שילובים ב- Workspace ONE Access, VMware SD-WAN של VeloCloud, NSX Advanced Load Balancer (Avi Networks) ו- Unified Access Gateway עבור מכשירי קצה, VMware יכולה למנף הגנה גם באמצעות ה- Carbon Black שלה.

לסיכום, עם מהדורת Horizon 8 מקבלים תכונות, יכולות ואפשרויות פריסה חדשות כדי להבטיח בין היתר מעבר מוצלח של הארגון לדיגיטל וחוויית משתמשים (מכל סוג) גבוהה עם האפשרות  לעבוד בכל זמן, מכל מקום, מכל מכשיר, באופן מאובטח ועוד. הניסיון הרב והמורשת של VMware בעולמות הווירטואליזציה דיי ניכר הן בטכנולוגיות למערכות קצה והן למערכות שרת עם החידושים שמגיעים במקביל ב- vSphere 7.

מאמרים נוספים