האצת תהליכים עסקיים ותפעוליים לארגון באמצעות

VMware Tanzu™כאשר מדברים על מודרניזציה של יישומים ותשתיות בארגון כדיי לספק תשתיות ויישומים טובים יותר לסביבת ה- Production, אז באופן טבעי מדברים על יכולות VMware Tanzu. טכנולוגיה זו מספקת כלים מקיפים למהלך של מודרניזציה עבור היישומים והתשתיות התומכות מתחת, תוך כדי היכולת לפשט את פעולות התוכנה על פני תשתית מרובת עננים.
מודרניזציה של יישומים קיימים, שיפור חווית המפתחים, אימוץ של Speed Kubernetes, פשטות בהגירה לענן, ניהול מרכזי של עננים, אשכולות ואפליקציות הינם חלק מיכולות Tanzu של VMware. במאמר זה נציין בקצרה חלק מהיתרונות של פלטפורמה טכנולוגית זו. 
VMware TANZU הינה פלטפורמה המכינה את התשתית הארגונית עבור מודרניזציה של האפליקציות עם הטמעה של קוברנטיס אל תוך vSphere ובשילוב כלים נוספים, ומאפשרת להריץ קונטיינרים ומכונות וירטואליות זו לצד זו.
כאשר מדברים על מודרניזציה של אפליקציות, צריך לבחון את המבחר הטכנולוגי הקיים. בהרבה מקרים המודרניזציה תבוצע בשלבים ורק עבור חלק מהרכיבים של האפליקציה. כאן למעשה, היתרונות של מכונות וירטואליות ומערכת אורקסטרציה משתלבות בפלטפורמת VMware TANZU באות לידי ביטוי. בנוסף, הפלטפורמה תומכת בעננים השונים ויכולה לנהל סביבה היברידית עם הגדרות שיהיו Cross Platform .
vSphere with Tanzu Architecture

vSphere with Tanzu Architecture


באמצעות VMware Tanzu תוכלו לשנות את היישומים והתשתית שלכם בצורה שזה מתאים לכם ובקצב שלכם. אם העדיפות הראשונה שלכם היא לבנות תוכנה טובה יותר ומהר יותר, ניתן למדר את היישומים החשובים ביותר ולבצע אוטומציה בדרך לייצור, לשפר את התשתית על ידי הקמת מודל הפעלה מאוחד למכונות וירטואליות ומכולות בתוך הענן הפרטי שלכם, להקל על הרחבת מודל ההפעלה העקבי הזה על פני עננים שונים, תוך ניצול היתרונות של קוברנטיס. כתוצא מכך, אפשר להפעיל את התשתית המודרנית שלכם ואת היישומים באופן מרכזי, מאובטח ובקנה מידה גדול.
אז איך VMWARE TANZU משפרת ועוזרת:
 
  • מהירות- הפלטפורמה עוזרת לקצר את ה- Time To Market, תוך שהיא מאפשרת למפתחים לספק במהירות גדולה את התוצרים באמצעות זמינות שירותים עצמאיים למפתחים. כיום הרבה מממשקי ענן אינם חשופים בפני המפתחים או שמוגבלים במידת מה ואינם מאפשרים הקמה פשוטה של סביבות (אלא על ידי צוותי התפעול). בעזרת אינטגרציה עם CF הפלטפורמה מאפשרת להקים infrastructure production grade באמצעות פקודה פשוטה, כך שהפלטפורמה דואגת לתלויות בין שירותים ,container orchestration, לוגים מרכזיים ועוד.
לצוותי התפעול היא עוזרת לשפר את מהירות ההתאוששות מתקלות, לדוגמא, על ידי תיקון אוטומטי והחלפה  של NODES בקלאסטר בעזרת הAPI של קוברנטיס.
דבר נוסף שמקצר ומפשט הקמה של משאבים ותהליך פיתוח הוא Service Broker של TANZU ו- AWS  באמצעות ניהול שירותים ב- AWS מתוך הפלטפורמה עצמה עם אינטגרציה מלאה ובכך מפתחים יוכלו להמנע מהתעסקות בהגדרות כמו רשת וכתובות ויתמקדו בפיתוח עצמו.
ניתן גם להגדיר שירותים מראש בעזרת AWS Service Catalog שאותם המפתחים יוכלו ליצור מבלי לגשת  לקונסול של AWS.
  • גמישות - הפלטפורמה מאפשרת להגדיל משאבים בצורה אנכית (מכונות וירטואליות) ואופקית (קונטיינרים) בהתאם לעומס (גם בצורה אוטומטית באמצעות קוברנטיס) ומבלי לשנות את פונקציונליות האפליקציה. היא עוזרת ליצור חסינות וזמינות על ידי כך שמפשטת אופרציות DAY 2 וכוללת הרבה אוטומציות עבורן, לדוגמה, עדכון של קלאסטר ללא השבתה והגדרה אוטומטית של מבזרים תחת NSX (הרכיב שאחראי לnetworking virtualization ) . הפלטפורמה מאפשרת עבודה בסביבה היברידית בכך שניתן לפרוס אותה על כל סוגי העננים. בתצורות מסוג On-Prem ניתן לעשות Scale בצורה פשוטה, אך מכמות מסויימת העלות בענן יכולה להיות משתלמת יותר כאשר מדובר על תשלום לפי שימוש בפועל. בנוסף, נזכיר יתרונות נוספים, כגון עמידות על ידי פריסה במקומות שונים בעולם, והתממשקות פשוטה לשירותי ענן נוספים שבנויים עבור scalability כדוגמת S3 של AWS .
  • אבטחה – בהמשך לגיבוש מתודולוגיות לוירטואליזציה משיתוף פעולה עם החברות הגדולות בעולם, הביאו לפלטפורמה הזאת Best Practices בנושאי אבטחה והקשחה של VM’s, עם כלים כמו ה- Service Mesh שמוכוון Enterprise ובעצם עוזר ליצור סטנדרט אחיד בתקשורת של בין Microservices ומבטל את ההפרדה בהשמה של מתודולוגיות עבור כל סביבה בנפרד, אם זה קוברנטיס, ענן, או באפליקציות מונוליטיות על מכונות וירטואליות. 
ה- Service Mesh עושה זאת תוך שהוא מתקין לצד כל שירות, קונטיינר שהוא פרוקסי היוצר את החוצץ בתקשורת אל ה- App Container והחוצה ממנו. באופן זה הוא מחבר בין כל השירותים, מה שמאפשר  לשירות אחד לתקשר עם שירות אחר מבלי לפנות לכתובת שלו ישירות. בעצם, הלוגיקה העסקית (app container) אינה צריכה להתחשב ברשת ובחומרה.
כמו גם החלה של חוקי תעבורה ממקום מרכזי, ויצירת מודל אחיד עבור אפליקציות (התחברות, אבטחה, בקרה). הוא עושה זאת בעזרת יכולות שעוזרות להפריד בין התשתית לאפליקציה ומפשטות אותה, לדוגמה, Global Namespace שמאפשרת להגדיר פוליסות, ראוטינג, ודברים נוספים באופן שיהיה Cross-Clouds.
ל- Service Mesh יש תמיכה בעבודה עם פלטפורמות קוברנטיס צד שלישי בענן, לדוגמה, שירות הקוברנטיס המנוהל של אמאזון שמגיע עם ממשק שבו ניתן לקבל תצוגה ויזואלית של כל השירותים והקשרים ביניהם.

יתרונות נוספים שכדאי לציין:  •  ניהול מרכזי - כלי מרכזי לניהול של קלאסטרי K8S בין אם נוצרו ישירות בענן ובין אם נוצרו על ידי הפלטפורמה - Tanzu Mission Control שמאפשר גם בקרה, דיאגנוסטיקה, ויצירת מדיניות לכלל הקלאסטרים בארגון ומציג נתונים נוספים על הלקאסטרים והאפליקציות שבהן, למשל, פילוחי בקשות רשת ומעקב אחרי פעולות – Traces  ומאפשר ליצור Dashboards מתאים לצוותים רלוונטים.
  • זמינות טכנולוגיות- רבות מהטכנולוגיות שהפלטפורמה מתבססת עליהן הן קוד פתוח, דוגמת ה- image registry Harbor או כלי הגיבוי ומיגרציה Velero שמוטמע ונגיש תחת TMC ומאפשר גיבוי של קלאסטר קוברנטיס שלם, NS ספציפיים או אובייקטים בודדים.
  • ממשק משודרג - מגיע עם ממשק משודרג לקוברנטיס Octant שנותן תצוגה של Yaml Templates עם צבעים לקריאה ברורה יותר ותצוגת משאבים ו- Micro services גרפית.   

מאמרים נוספים